Nyní akce! Při nákupu získáte až 300,-kč dárek! Více informací najdete zde.

Sumcový program

Kategorie

Výrobce

Sumcový program

Na každý lov se musíte řádně připravit. To platí i v případě když se chystáte na lov sumců. Proto vám náš e-shop rybářských potřeb představuje sumcový program. Najdete zde veškeré příslušenství, které potřebujete, aby jste ulovili pěkných pár kousků.

Je pár velmi důležitých věcí, na které se při lovení sumců klade důraz a jsou to např. obratlík, karabinka, háček, a vlasec nebo-li šňůra a to proto, že pokud se vám poruší naviják nebo udice, tak vaši rybu nějakým způsobem vylovíte, ale když se vám něco stane s háčkem nebo třebakarabinkou, tak můžete jít domu s prázdnou! Náš e-shop vám tedy poskytuje ty nejlepší nástroje k ulovení sumce.

Pletené šňůry by měli být dostatečně pevné s nosností cca 50-70kg, jsou i návazcové šňůry, které vám naše rybářské potřeby nabízí a ty se pohybují se svou nosností okolo 80-100kg. Co se týče vlasce, tak ten tak vysokou nosnost nemá, sumec se může utrhnout a hrozí jeho uhynutí, Vlasec se tedy používá jen jako trhačka.

Náš e-shop vám též nabízí karabinky s obratlíky, ani ty nesmějí být pro lov sumce slabé, ale velmi pevné a jejich nejčastější nosnost se pohybuje okolo 100kg.

Důležitou součástí rybářské výbavy na sumce je háček. Háčky by měli být silné a kované. Pokud jej stisknete v nějakém přístroji a došlo by k deformaci – ohnutí, pak jsou háčky nevhodné. Představte si tedy, když háček dokážete ohnouty vy, tak co by s takovým rybářským háčkem udělal sumec? Proto vám náš e-shop nabízí zesílené háčky na sumce!

Sumcový naviják musí mít kovovou cívku, umělá cívka by byla pro sumce hračka, kterou by zničil. Důležitá je přední brzda a kvalitní ložiska. Pro lov sumců je nejvhodnější multiplikátor, který má velkou kapacitu, to je ceněno při lovení na větší vzdálenost.

U sumcových prutů můžete vybírat ze dvou typů, které jsou rozděleny především podle toho, na jaký způsob lovu jej chcete použít. Pokud budete lovit s lodi, pak stačí pruty krátké do 2,5m. Prut by měl mít vrhací zátěž, pevná očka a to především koncová. Druhý typ prutu je delší, je vhodný na lov ze břehu, jeho délka se pohybuje do 3,30m. Jinak jsou parametry stejné jako u prvního typu prutu.

Pokud máte nějaké dotazy, obraťte se na nás, rádi vám je pomůžeme vyřešit. E-shop RYBÁŘ KŘEPELKA vám nabízí kompletní servis.